Już w niedzielę Dzień Dziecka – Zapraszamy !

data środa, 27 Maj, 2015

Święto Powiatu Tureckiego – Powiatowo-Miejsko-Gminny Dzień Dziecka i Rodziny

 

31 maja br. od godz.11.00 na Stadionie 1000-lecia w Turku przy ul. Sportowej odbędzie się Święto Powiatu Tureckiego Powiatowo- Miejsko- Gminny Dzień Dziecka i Rodziny. To przygotowana po raz drugi z tak wielkim rozmachem impreza dla dzieci w Turku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w pikniku.

W trakcie festynu przewiduje się wiele atrakcji dla dzieci m.in. takich jak warsztaty radiowe, teatralne i plastyczne, stanowiska gier, zjeżdżalnie, przejazdy kucykiem, tory do mini golfa, turnieje sprawnościowe, pokazy fitness, interaktywne pokazy naukowe.

Ponadto najmłodsi w strefie ratownictwa będą mogli zobaczyć sprzęt ratownictwa medycznego oraz sprzęt pożarniczy jak również nabyć umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Strefa mundurowa przygotowana zostanie przez policjantów, żołnierzy jednostki specjalnej oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Dzieci będą mogły zobaczyć konie policyjne, tresurę psów służbowych, robota pirotechnicznego jak również uczestniczyć w grach i zabawach z udziałem Pyrka-maskotki wielkopolskiej Policji.
Wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Turku imprezę organizują Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy w Turku, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Firma Iva-Pit, Miejski Dom Kultury w Turku, Muzeum Miasta Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Turek, Wielkopolska Izba Rolnicza, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Twój Market.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W FESTYNIE!

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: