Mikołajki z Oyama Karate

data środa, 21 Grudzień, 2011

W  dniu 18.12.2011r. , w Hali Widowiskowo – Sportowej w Turku, odbyło się Mikołajkowe Spotkanie z Oyama Karate dla najmłodszych uczestników zajęć, którego organizatorem był Turkowski Klub Karate, a współorganizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Turku,  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku oraz Urząd Miejski w Turku.

Spotkanie składało się  z dwóch części: V Turnieju Mikołajkowego dla dzieci  w kata oraz imprezy rekreacyjnej „XIX Spotkanie z Oyama Karate”, w których udział wzięło 112 uczestników. Podczas turnieju zawodnicy prezentowali rożne formy kata w zależności od kategorii wiekowych. Startującym gorąco kibicowali rodzice oraz koleżanki i koledzy, którzy licznie przybyli na spotkanie. Zawody sędziowali:   Robert Soliński, Przemysław Nowak, Hubert Chwiałkowski .         

Po turnieju kata grupa zawodnicza zaprezentowała pokaz karate.

Następnie odbyła się druga część spotkania, w której wzięły udział dzieci nie znające jeszcze form kata one również mogły liczyć na gorący doping rodziców. W tej części dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez  Małgorzatę Pilarczyk  i Włodzimierza Rygierta.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, najlepsi zawodnicy medaliści Mistrzostw Polski  otrzymali z rąk Prezesa Klubu Włodzimierza Rygierta nagrody rzeczowe z podziękowaniem za osiągnięte wyniki sportowe w 2011 r., wśród wyróżnionych znaleźli się Paweł Wasiak ( 3 srebrne medale w konkurencji  kata, kobudo, kumie Mistrzostw Europy w Estonii, srebro Mistrzostw Polski w Kata, srebro Mistrzostw Polski w Kumite) i Monika Lipińska ( brązowy medal Mistrzostw Polski w Kobudo zawodniczka GKS Kasztelania Brudzew).

Następnie zostały wręczone medale i dyplomy uczestnikom Turnieju Mikołajkowego. Po zakończeniu  wszyscy mogli skosztować pysznego mikołajkowego tortu, a na sam koniec Mikołaj rozdał  torby z prezentami.

Turniej był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności zawodników oraz do wspólnego, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, spędzenia czasu w niedzielne popołudnie.

Zarząd Turkowskiego Klubu Karate składa serdeczne podziękowania następującym instytucjom i firmom za okazaną pomoc i wsparcie: Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” SA w Turku, EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i synowie Sp. J., Przedsiębiorstwu Budowlanemu Art-Bud Andrzeja Rygierta, a także rodzicom, instruktorom i działaczom klubu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

Kategoria I:

I miejsce – Katarzyna Smarz (Rychwał)

II miejsce – Aleksandra Kukuła (Turek)

III miejsce – Maja Gierałka (Grodziec)

IV miejsce – Dominik Zub (Turek)

 

Kategoria II:

I miejsce – Michał Szczapiński (Turek)

II miejsce – Radosław Michałkiewicz (Kłodawa)

III miejsce – Jakub Zandecki (Rychwał)

IV miejsce – Kacper Pajor (Turek)

 

Kategoria III:

I miejsce – Szymon Mielczarek (Turek)

II miejsce – Wiktor Józefiak (Turek)

III miejsce – Marcel Wojciechowski (Turek)

IV miejsce – Adam Zamiatowski (Tuliszków)

 

Kategoria IV:

I miejsce – Natalia Królikowska (Kłodawa)

II miejsce – Bartosz Świątek (Rychwał)

III miejsce – Eryk Sompolski (Tuliszków)

IV miejsce – Aleksander Baszkowski (Turek)

 

Kategoria V:

I miejsce – Milena Rożewska (Grodziec)

II miejsce – Kacper Kotarski (Tuliszków)

III miejsce – Sara Piaseczna (Turek)

IV miejsce – Filip Żarna (Tuliszków)

 

Kategoria VI:

I miejsce – Adam Marucha (Turek)

II miejsce – Piotr Mojżuk (Turek)

III miejsce – Dariusz Józefowicz (Kłodawa)

IV miejsce – Patryk Paciorek (Turek)

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: