OSiR Turek i UKS 5 Turek wicemistrzami

data poniedziałek, 28 Luty, 2011

Zespół trójek reprezentujący OSiR w Turku, zdobył drugie miejsce w rozegranych w miniony wekeend 26-27 lutego Ogólnopolskich Zawodach Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Turku. Dziewczęta prowadzone przez Tadeusza Pakosa toczyły zacięty bój o pierwsze miejsce z zespołem z Lubowidza. Warto także zaznaczyć, że srebrne medale przypadłu w udziale reprezentacji UKS 5 Turek. Dziewczęte z „piątki” trofea wywalczyły w kategorii czwórek.

Tegoroczny turniej okazał się bogaty w ilość zespołów biorących udział. Do rozgrywek zgłosiło się dwadzieścia drużyn w kategorii trójek oraz 14 w kategorii czwórek. Gościliśmy zespoły z Tomaszowa Mazowieckiego, Włocławka, Lubowidza, Poznania, Koła, Kalisza, Bydgoszczy, Wrześni oraz Turku. W sumie na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku zagrało ponad 150 dziewcząt.

 

Zawody rozpoczęły się w sobotę 26 lutego o godzinie 9.30 i wtedy to w Hali pojawiły się wszystkie ekipy na uroczystym otwarciu i wspólnej prezentacji. Otwarcia dokonał burmistrz Miasta Turku Zdzisław Czapla, pod którego patronem odbywały się zawody – życząc wszystkim sportowej rywalizacji i sukcesów. Nastepnie wszystkie zespoły zostały w drodze losowania odpowiednio podzielone na grupy. Przez ponad 8 godzin rozegrano wszystkie spotkania eliminacyjne, po których ukształtowała się klasyfikacja generalna. Zespoły z poszczególnie zajętych miejsc w grach eliminacyjnych miały następnego dnia grać o miejsca finałowe. Juz przed turniejem było wiadomym że prym będą wiodły zawodniczki z Lubowidza, Poznania oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwsze mecze pokazały jednak, że zarówno wśród piąto- jak i szóstoklasistek do finałowej rywalizacji przyłączą się zespoły gospodarzy – OSiR-u Turek jak również zespół UKS Piątka Turek.

 

Wyczerpujące gry pierwszego dnia były zapowiedzią jeszcze bardziej atrakcyjnej sportowej rywalizacji w niedziele. Wtedy to od godzin rannych rozpoczęto walkę o poszczególne miejsca w klasyfikacji generalnej. Gspodarzy turnieju najbardziej interesowała gra zespołu dziewcząt prowadzonego przez Tadeusza Pakosa. W finałowej grupie złożonej z sześciu drużyn spotkały się: UKS Rosario Lubowidz I, IUKS Jedynka Poznań I, UKS Rosario Lubowidz II, MUKS Dargfil Tomaszów MAzowiecki I, KS Siatkarz Koło i OSiR Turek. Grając systemem każdy z każdym OSiR potwierdził bardzo wysoką formę pokonując prawie wszystkich przeciwników – wyżej notowanych niż gospodynie turnieju. Pojedynki niekiedy kończyły się jedynie na przewagi. Tak było w przyapdku pojedynku z Poznaniem, gdzie OSiR wygrał 32:30. Pomimo zwycięstwa nad drugim zespołem z Lubowidza, siatkarki OSiR-u musiały uznać wyższość rywalek pierwszego zespołu z Lubowidza ulegając im bardzo w bardzo znaczący spsób. Ten przegrany pojedynek zadecydował o kolejności miejsc na podium. Gospodynie ostatecznie zajęły wyśmienite drugie miejsce i zostały wicemistrzyniami turnieju.

 

Podobnie zacięta rywalizacji miała miejsce w czórkach. A wszystko to za sprawą dziewcząt z UKS Piątka w Turku. Tutaj o miejscu piewszym zadecydował dodatkowa tabela, bowiem o miano najlepszej drużyny UKS walczył z Jokerem Tomaszów Mazowiecki. W ostatnim meczu UKS miał na swoim koncie komplet zwycięstw, a przeciwnik jedną porażkę. Gdyby UKS pokonał zespół z Tomaszowa wygrałby zawody. Porażka sprawiłaby, że obie drużyny miałby identyczną liczbę punktów a o miejscu decydowałby bezpośredni pojedynek. I tak też się stało. W tejże rywalizacji lepsze okazały się zawodniczki z Tomaszowa i to one zdobyły złote medale.

 

Po zakończonych finałach nadszedł najważniejszy moment dla młodych zawodniczek – dekoracja najlepszych. Z rąk burmistrza Miasta Turku Zdzisława Czapli oraz dyrekora OSiR-u Krzysztofa Kolendy najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale i dyplomy. Wybrano również najlepsze zawodniczki. Całość zakończya się wspólnym pamiątkowym zdjęciem i zaproszeniem na kolejną trzecią edycję turnieju za rok.

 

 

 

Organizatorem i głownym sponsorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Urząd Miasta Turek oraz KWB S.A. Adamów w Turku

 

 

 

 

 

Klasyfikacja końcowa

 

TRÓJKI:

 

I m-ce – UKS Rosario Lubowidz I

 

II m-ce – OSiR Turek

 

III m-ce – IUKS Jedynka Poznań I

 

IV m-ce – UKS Rosario Lubowidz II

 

V m-ce – MUKS Dargfil Tomaszów I

 

VI m-ce – KS Siatkarz Koło

 

VII m-ce – UKS Rosario Lubowidz IV

 

VIII m-ce – IUKS Jedynka Poznań II

 

IX m-ce – SP 4 Bydgoszcz

 

X m-ce – UKS Olimp Września

 

XI m-ce – UKS Rosario Lubowidz III

 

XII m-ce – MOS Turek

 

XIII m-ce – MUKS Amber Kalisz I

 

XIV m-ce – IUKS Jedynka Poznań III

 

XV m-ce – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki III

 

XVI m-ce – WTS KDBS Bank Włocławek

 

XVII m-ce – MUKS Dargfil Tomaszów Maz. II

 

XVIII m-ce – MUKS Amber Kalisz II

 

XIX m-ce – SP 4 Turek

 

XX m-ce – UKS Piątka Turek

 

 

 

 

 

CZWÓRKI:

 

I m-ce – UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki I

 

II m-ce – UKS 5 Turek I

 

III m-ce – KS Siatkarz Koło II

 

IV m-ce – UKS Olimp Września

 

V m-ce – WTS KDBS Bank Włocławek

 

VI m-ce – MOS Turek

 

VII m-ce – MUKS Amber Kalisz I

 

VIII m-ce – UKS Amber Kalisz II

 

XIX m-ce – UKS 13 Joker Tomaszów Maz. II

 

X m-ce – UKS Piątka Turek II

 

XI m-ce – OSIR Turek

 

XII m-ce – SP 4 Bydgoszcz

 

XIII m-ce – SP 4 Turek

 

XIV m-ce – KS Siatkarz Koło

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: