Pływanie, pływanie

data piątek, 13 Listopad, 2015

Pierwsza 40-osobowa grupa małych turkowian zakończyła wczoraj, tj. 12 listopada 2015 r., kurs bezpłatnej nauki

pływania, w ramach programu zainicjowanego przez Burmistrza Miasta Turek. Program funkcjonuje nadal, wciąż można zapisywać dzieci, tym razem z roczników 2010 i 2011.

Kurs trwał pięć tygodni, zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Instruktorami byli panowie: Jacek Lubas i Zbigniew Zieliński. Dzieci bardzo polubiły swoich „panów od pływania”. Zaś panowie wykazali się ogromną cierpliwością i profesjonalizmem. Grupa małych pływaków była dość zróżnicowana. Były to dzieci z roczników 2009 i 2010, niektóre na początku z obawą wchodziły do wody, inne zaś z werwą się w niej zanurzały. Na zakończenie kursu wszystkie dzieciaki bez problemu skakały do wody ze stopnia, dopływały do drabinek, opanowały technikę poruszania rękami i nogami w wodzie.

Podsumowanie zajęć odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4. Burmistrz Romuald Antosik pogratulował dzieciom ukończenia kursu podkreślając, jak korzystnie pływanie wpływa na zdrowie. Zapowiedział, że program bezpłatnej nauki pływania jest kontynuowany nadal i wciąż mogą zgłaszać się kolejne dzieci z Turku.

Maluchy, które ukończyły kurs nauki pływania, otrzymały dyplomy, po czym stanęły do wspólnego zdjęcia z burmistrzem Antosikiem, dyrektorem OSiR Krzysztofem Kolendą oraz Zbigniewem Zielińskim i Jackiem Lubasem. Dzieci kwiatami podziękowały Burmistrzowi Miasta za program bezpłatnej nauki pływania, w którym brały udział.

Tuż po zakończeniu szkolenia pierwszej grupy, odbyło się spotkanie organizacyjne dla kolejnej, także 40-osobowej grupy dzieciaków. Mali turkowianie, z roczników 2009 i 2010, od przyszłego tygodnia rozpoczną naukę pływania.

Cały czas można zapisywać kolejne dzieci. Po nowym roku program bezpłatnej nauki pływania obejmować będzie turkowian z roczników 2010 i 2011.

Artykuł ze strony www.miastoturek.pl

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: