Rajd Rowerowy – Dni Turku i Gminy Turek 2017

data wtorek, 13 czerwiec, 2017

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy Turek, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku wraz z przewodnikiem Dawidem Marszałkowskim, serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy podczas trzeciego rajdu rowerowego z okazji Dni Turku i Gminy Turek 2017.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyprawie rowerowej po Gminie Turek zapraszamy w sobotę, 17 czerwca 2017 r., zbiórka o godzinie 10.00 na parkingu leśnym za Nadleśnictwem Turek (po prawo od drogi Turek – Władysławów). Pojazdy prosimy pozostawić na parkingu leśnym obok firmy EK Elektrokabel (ul. Chopina/Kaczmarskiego).

Podczas rajdu odbędzie się promocja „Wycieczkownika obwarzankowego” – przewodnika krajoznawczego po gminie Turek, po której każdy uczestnik otrzyma swój egzemplarz świeżo wydanej publikacji.

Tegoroczna trasa rajdu rowerowego zostanie poprowadzona przez kompleks leśny Zdrojki i wzgórze morenowe Góry Szadowskie. Rajd został podzielony na dwa odcinki: dla lepszego samopoczucia (12,1km) i dla większej satysfakcji (18,2km). Podjazdy pod wzniesienia stanowią drogi z kruszywa bądź gruntowe ulepszone, z kolei zjazdy zostały poprowadzone przez drogi gruntowe naturalne względnie ubite, choć ze względu na podatność pagórków na działanie erozji deszczowej lub wietrznej, można się spodziewać, że na krótkich odcinkach pojawi się ciut więcej luźnego piasku.

W trakcie niespełna trzygodzinnej wycieczki uczestnicy będą mieli okazję posłuchać opowiadań przewodnika. Wspólną zabawę wszystkich rajdowiczów zakończymy pieczeniem kiełbasek. Koniec imprezy przewidywany jest około godziny 14.00.

Organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w preparaty przeciw komarom i kleszczom.

W czasie rajdu organizatorzy zapewniają:
-wodę dla każdego uczestnika rajdu,
-opiekę ratownika medycznego na trasie,
-przewodnika na trasie,
-kilka postojów z opowiadaniem,
-darmową publikację „Wycieczkownik obwarzankowy”,
-posiłek regeneracyjny dla uczestników rajdu.

Skrócony regulamin rajdu:
1. Udział w rajdzie jest bezpłatny – wstęp wolny.
2. Dzieci/młodzież do lat 16 biorą udział w rajdzie pod opieką osoby dorosłej.
3. Uczestnik porusza się zgodnie z Kodeksem Drogowym dla rowerzystów, zachowuje bezpieczną odległość, porusza się tempem spokojnym pamiętając, że rajd rowerowy to nie wyścig kolarski.
4. Mile widziane uczestnictwo w rajdzie w kamizelce odblaskowej, kasku sztywnym.
5. Uczestnik rajdu bierze w nim udział na własną odpowiedzialność, dba o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników.
5. Uczestnik rajdu ubezpieczenia NW dokonuje we własnym zakresie.
6. Uczestnik wykazuje troskę o czystość miejsc, w których przebywa.

profil

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: