Wielkie święto dla koni i powożących

data czwartek, 29 Wrzesień, 2011

Tradycyjnie każdego roku, w miesiącu wrześniu na Stadionie 1000-lecia w Turku organizowane są wielkie zawody konne – Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Powożeniu Zaprzęgami. Przez cały dzień kilkadziesiąt zaprzęgów rywalizowało o trofea i prymat wśród hodowców koni z powiatu i spoza niego.

Zawody rozpoczęły się już od godzin dopołudniowych, kiedy to na bocznej płycie stadionu 1000-lecia wśród specjalnie przygotowanych przeszkód zorganizowano konkurs skoków przez przeszkody. Tradycyjnie w konkursie udział wzięły głównie piękne amazonki, które z gracją poonywały ustawione przeszkody. Po dwóch godzinach efektownych skoków nastał czas na główną atrakcję tego dnia czyli Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami.

 

Na stracie stanęło kilkadziesiąt zaprzęgów.. Ilość ich była więsza niż rok temu, w związku z tym odbyło się więcej przejazdów. Każde wymagało od strony powożących skupienia, odpowiedniej techniki, umiejętności. Nie wszystkim przejazdy nie sprawiały kłopotów, nie zmiania to faktu że kązdy chciał spróbować swych sił i powalczyć nie tylko o nagrody ale również o brawa publiczności, która także w rekorodowej liczbie pojawiła się na stadionowej widowni.

 

Po rozdaniu nagród organizatorzy – Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Zwiążek Hodowców Koni oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji – zaprosili na dodatkową atrakcję pokaza jazdy kozackiej, pełnej ekwibrylistyki, zwinności i techniki. Ich pokaz wzbudził podziw wśró oglądających i wielkie uznanie.

 

Dodać należy, że cała impreza mogłą podobać się mieszkańcom miasta i wszystkich osób przyjezdnych ze wzglądu nie tylko na możliwość zobaczenia koni, zaprzęgów, ale również z powodu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Co więcej tego dnia najbardziej dopisała słoneczna pogoda.

 

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: