Turkowska Karta Mieszkańca – Informacja

data środa, 9 wrzesień, 2020

Nowe ceny, ale nie dla turkowian z kartą mieszkańca

Wzrost kosztów zmusza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku do zmiany cennika pływalni, siłowni i groty solnej. Ceny wzrosną za trzy tygodnie, jednak nie dla turkowian, posiadających Turkowską Kartę Mieszkańca.

 

Od ośmiu lat ceny biletów na pływalni krytej nie zmieniały się, podczas gdy w innych miastach rosły. Aby basen mógł dalej służyć mieszkańcom, podniesienie ceny biletów stało się konieczne. Bilet normalny na pływalnię będzie kosztował 15 zł, natomiast karnet na 10 wejść 135 zł. Z kolei bilet na siłownię to koszt 10 zł, a bilet do groty solnej 15 zł.

Podwyżka nie dotyczy jednak mieszkańców Turku, którzy posiadają Turkowską Kartę Mieszkańca. Dla nich bilety wstępu na pływalnię, do groty solnej i do siłowni pozostają w niezmienionej cenie. Turkowską Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy, kto rozlicza swój podatek w Urzędzie Skarbowym w Turku i w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wskazuje adres zamieszkania w Turku. Karta przysługuje także dzieciom (do 26 r.ż.) i niepracującemu współmałżonkowi wyżej wymienionych, osobom rozliczającym w Turku podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego w Turku oraz osobom bezrobotnym otrzymującym zasiłek i ich dzieciom (https://www.miastoturek.pl/turkowska-karta-mieszkanca)

Nowe ceny biletów w Ośrodku Sportu i Rekreacji obowiązywać będą od 1 października 2020 r. Turkowianie mają jeszcze trzy tygodnie czasu, aby wyrobić sobie oraz dzieciom Kartę Mieszkańca i korzystać ze zniżek.   

 

 

                                                                                              Dyrektor OSiR Turek

 

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: