Turniej deblowy rozstrzygnięty

data poniedziałek, 20 Luty, 2012

W sobotę, 18 lutego, w sali gimnastycznej Krytej Pływalni odbył się deblowy turniej w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora OSiR. Do rozgrywek zgłosiło się dziewięć par, i jak można było się spodziewać byli to głównie zawodnicy na co dzień grający w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego.

Wszystkie pary zostały podzielone na trzy grupy. W każdej rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, po zakończeniu której do dalszych gier wychodziły po dwa najlepsze zespoły. Półfinały również miały ten sam przebieg by w ostateczności wyłonić najlepszą deblową czwórkę.

Jak można było się spodziewać, w grze brali głównie udział tenisiści grający w lokalnej lidze tenisa stołowego. Zmieniło się jedynie dobór partnerów. Bez zamian pozostały tylko trzy ekipy: KoMa: Prada, Wojtkowiak; Mleczarnia: Baranowscy; SINTUR: Mikosik, Bugaj. Jak widać po końcowych wynikach, właśnie te zespoły były najbardziej zgrane. A należy przyznać, że gra deblowa rządzi się swoimi prawami. Za niespodziankę można uznać fakt odpadnięcia już w I rundzie pary Trzmielewski/Janiak reprezentującej UNIKAT

W finale turnieju znalazły się zespoły: KoMa, Znicz, SINTUR oraz para Światowski/Baranowski. W decydującym o pierwszym miejscu pojedynku spotkały się drużyny KoMa i Znicz. Po pięknej pięciosetowej walce lepsi okazali się gracze z „KWB” czyli zespół KoMa pokonując przeciwników 3:2. Trzecie miejsce wywalczyli sobie gracze z SINTUR-u pokonując rywali w stosunku setów 3:1.

Po rywalizacji przy stole nastąpiła ta najprzyjemniejsza część turnieju czyli nagrodzenie najlepszych. Puchary i okolicznościowe dyplomy wręczył dyrektor OSiR Krzysztof Kolenda.

Oto krótki materiał zdjęciowy, których autorami są Krzysztof Matuszak i Jerzy Parada

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: