UNIKAT najlepszy!

data wtorek, 17 Kwiecień, 2012

Zakończyła się blisko półroczna batalia w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, organizowanej od lat przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku. W piątek 13 kwietnia uroczyście podsumowano tenisowe zmagania, nagrodzono najlepszych pucharami a wszyscy przybyli na spotkanie otrzymali również drobne nagrody.

Rokrocznie, ALTS skupia kilkanaście drużyn, które z zapałem i animuszem przystępują do rozgrywek. W tym roku do lig zgłosiło się czternaście zespołów. Prócz stałych bywalców, miejsce znalazło się także dla drużyny z Kawęczyna oraz zespołu Lech-Jan. Niestety długość rozgrywek,  a tym samym możliwości zdrowotne zawodników i kontuzje, spowodowały, że debiutanci nie przystąpili do drugiej rundy.

A rozgrywki składały się z dwóch etapów. Jesienią drużyny podzielone zostały na dwie grupy i w grupach przez kilka tygodni rozgrywały swoje pojedynki. Runda wstępna wyłoniła drużyny i w zależności od zajmowanego miejsca walczono w poszczególnych finałach.

Po singlowych i deblowych pojedynkach w końcu rozstrzygnięto tenisowe boje. I tak w Finale C (miejsca 9-12 w klasyfikacji końcowej) najlepszą okazała się RAVENA, tuż za nią NAUCZYCIELE,  a następnie KAMA i RYWAL. Finał B (miejsca 5-8) najlepszą drużyną okazała się Mleczarnia, o jeden punkt wyprzedzając zespół Kamyki. Następne lokaty przypadły graczom z Sinturu i REDA. Oczywiście niezwykłe emocje i zacięte pojedynki miały miejsce w Finale A gdzie spotkały się siłą rzeczy najlepsze zespoły. Tutaj nie było taryfy ulgowej i ponownie, zresztą już przyzwyczaili do tego innych graczy, najlepszą drużyną okazał się UNIKAT w składzie: Darek Trzmielewski, Bogumił Kamiński, Michał Światłowski. Tak jak po rundzie wstępnej zajmowali pierwsze miejsce tak w pojedynkach finałowych nie dali szans innym ugrywając 43 sety, a tracąc tylko 7. Wyprzedzili oni zespół ZNICZ-KoMa z Jurkiem Paradą, Maciejem Wojtkowiakiem i Andrzejem Ratajczykiem. Trzecie miejsce wywalczyli gracze ZOSP KWB a tuż za pudłem znalazł się BUD-BED.

Ogółem rozegrano 131 spotkań, 655 pojedynków, 2170 setów.

Najlepsze cztery zespoły zostały nagrodzone, podczas uroczystego zakończenia, dyplomami i pucharami. A otrzymali je z rąk burmistrza Miasta Turku Zdzisława Czapli oraz dyrektora OSiR Krzysztofa Kolendy. Dla wszystkich zawodników organizatorzy – OSiR oraz Urząd Miasta ufundowali drobne nagrody.

Należy także wspomnieć, że wielką pomocą w organizacji rozgrywek udzielił pan Józef Kamiński

 

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: