UNIKAT tryumfatorem ligi tenisowej

data piątek, 6 Maj, 2011

Zespół Unikatu – Bogumił Kamiński i Dariusz Trzmielewski, zwycięzyli w tegorocznych rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku. Puchary oraz nagrody wręczone zostały 14 kwietnia 2011 roku w sali gminastycznej Krytej Pływalni w Turku.

Tegroczne rozgrywki ALTS przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze. W momencie zakończenia zapisów do udziału w lidze głośno wskazywano jednego foworyta. Po odejściu z zeszłorocznego teamu Znicza Władysławów – Bogumiła Kamińskiego oraz rozpadzie zespołu Bzyku, w którym grał Dariusz Trzmielewski powstała drużyna o ogromnym potencjale i sile . Obaj panowie postanowili wspólnie wystratować pod nazwą Unikat i pokusić się o zwycięstwo. Co jak się okazało na koniec ALTS nie stanowiło dla nich problemu.

 

Tak jak wytypowanie zwycięzców nie było problemem, tak ustalenie teoretycznej końcowej kolejności a w szczególności kolejnych miejsc na podium juz okazało się zagadką. W gronie zespołów walczących o wicemistrza wskazywać było można na graczy KoMa – Jurka Paradę i Macieja Wojtkowiaka oraz zespół ZOSP KWB z liderem Krzysztofem Matuszakiem. Ci pierwsi nawet ieli ogromne szanse, ale w połowie sezonu kontuzji doznał Wojtkowiak. Zmiennik nie dał rady w walce o podium i ostatecznie KoMa zajęłą dopiero 6 miejsce. Nie zawiedli strażacy z KWB (Matuszak, Budka), którzy przegrali swoje pojedynki co prawda z Unikatem oraz niespodziewanie z zespołem Kamyki. Decydujące o miejscu starcie odbyło się z czarnym koniem tegorocznych rozgrywek But-Bet SM Tęcza. Tutaj ZOSP nie dał rady i w końcowej tabeli jednym punktem przegrał wicemistrza ALTS na rzecz właśnie But-Bet SM Tęcza, w którego składzie prócz kolejnego ,,wyjadacza” Mirka Świtalskiego znalazł się po kilkuletniej pauzie Hieronim Moczydłowski.

 

Tegoroczne rozgrywki prowadzone były wespół przez OSiR jak również przeogromnym wkładem p. Józefa Kamińskiego. I ten długoletni gracz a jak się również okazuje znakomity organizator uhonorowany został specjalnym podziękowaniem. Te, jak również inne dyplomy oraz puchary i nagrody wręczono podczas oficjalnego zakończenia rozgrywek ALTS 14 kwietnia 2011 roku. A najlepszych uhonorował Burmistrz Turku Zdzisław Czapla wraz z dyrektorem OSiR-u Krzysztofem Kolendą.

 

 

 

Tabela końcowa

 

1. UNIKAT 63 pkt

 

2. But-Bet SM Tęcza 47 pkt

 

3. ZOSP KWB 46 pkt

 

4. ZNICZ Władysławów 40 pkt

 

5. KAMYKI 40 pkt

 

6. KoMa 39 pkt

 

7. Mleczarnia 37 pkt

 

8. SINTUR 33 pkt

 

9. REDA 16 pkt

 

10. Fanaberia 15 pkt

 

11. PKS 13 pkt

 

12. KaMa 7 pkt

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: