Weekend z siatkówką

data piątek, 25 Luty, 2011

W najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas prawdziwe siatkarskie święto. W hali widowiskowo sportowej w Turku odbędzie się bowiem Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Turku. Udział w nich ponad 30 zespołów z wielu miast Polski. Przez dwa dni rozgeranych zostanie blisko 170 spotkań siatkarskich.

Pierwsza edycja tego turnieju miała miejsce w listopadzie 2009 roku. Wówczas to, zjechały do Turku najlepsze ekipy złożone z młodziutki siatkarek, aczkolwiek ekipy z czołówki siatkarskiej w Polsce. W tym roku kolejna edycja przyniosła nam już niespodzinake w postaci ilości zgłoszeń. Tym razem na parkiecie w turkowskiej hali zagra aż 34 zespoły. Rywalizacja przebiegać bedzie w konkurencji „trójek” i „czwórek”. W pierwszym dniu odbędą się spotkania w grupach, natomiast niedzielne przedpołdunie wypelnia spotkania o miejsca w turenieju. Oczywiście wśród ekip z Lubowidza, Kalisza, Koła, Wrześni, Poznania, Tomaszowa Mazowieckiego, Włocławka, Bydgoszczy wystąpią także reprezentantki klubów i szkół z Turku – SP 4, MOS-u, UKS Piątka oraz OSiR Turek.

Zapraszamy zatem kibiców, sympatyków oraz rodziców dzieci biorących udział w turnieju o przybycie i kulturalny doping. Zaczynamy w sobotę 26 lutego o godzinie 9.30

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: