Wyłaczenie dostawy ciepła – zmiana terminu

data piątek, 20 Maj, 2016

Artykuł ze strony iTurek.net:

http://www.iturek.net/wiadomosci/miasto-turek/item/7454-ze-pak-zmienia-termin-wylaczenia-ciepla-dla-turku

ZE PAK zmienia termin wyłączenia ciepła dla Turku

 

To już druga w tym tygodniu informacja dotycząca wyłączenia dostaw ciepła dla Turku przesłana przez dostawcę. Tym razem ZE PAK odwołuje wskazany pierwszy termin, który przypadał na najbliższy weekend, podając jednocześnie inny – na 5 i 6 czerwca. 

Jak jednak będzie-  tego nie wie nikt, bowiem dostawca czyli ZE PAK, o planowanych dziłanaich powiadamia na ostatnią chwilę.

Z informacji burmistrza Romualda Antosika wynika, że poprzedni komunikat o zamiarach ZE PAK dotarł do niego tak, jak do wszystkich- czyli PGKiM oraz mediów. Nie kryje, że był zaskoczony.

Podobnie rzecz się ma z dzisiejszymi informacjami, które do gabinetu burmistrza napłynęły telefonicznie.

 

– Dzisiaj (20 maja – przyp. red.) zadzwonił do mie dyrektor Mazurek i poinformował, że zmieniony jest termin wyłączenia ciepła dla Turku – mówi burmistrz Antosik – Poprosiłem więc, aby zostali poinformowani mieszkańcy.

 

Sam burmistrz nie chce komentować zaistniałej sytuacji, bo jak twierdzi nie otrzymał oficjalnej informacji, która stwierdziłaby, co jest faktycznym podowedm takich, a nie innych zachowań ZE PAK.

 

– Działam odpowiedzialnie, dlatego myślę o tym, aby zapewnić ciepło dla Turku po całkowitym zamknięciu elektrowni – mówi Antosik, nawiązując do prac trwającyhc z firmą Getec, która ma zapewnić ciepło dla Turku po 2017 roku.

 

Co jednak, jesli elektrownia „Adamów” wyłączy ciepło zimą?

 

– To dobre pytanie, ale jaki my mamy wpływ na prywatnego przedsiębiorcę? – pyta burmistrz i nie odpowiada na to pytanie, w nadziei, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

 

Wśród turkowian korzystającyh z ciepła turkowskiej elektrowni ma prawo pojawić się niepokój i stwierdzenie, że Zarząd ZE PAK 30 tys. osób traktuje niepoważnie.

 

Poniżej komunikat ZE PAK nadesłany do naszej redkacji:

 

ZE PAK SA informuje, że zostaje zmieniony termin odstawienia bloków energetycznych w Elektrowni Adamów z 25-26 maja na dzień 5 i 6 czerwca 2016r. W związku z tym raz jeszcze serdecznie  przepraszamy mieszkańcy Miasta Turku i okolic za zaistniałą sytuacje.

 

O zmianie terminu zostały powiadomione Władze Samorządowe Miasta Turku, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. oraz inni odbiorcy zewnętrzni.

 

Maciej Łęczycki

Rzecznik Prasowy ZE PAK SA 

 

 

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: