Występ Mazowsza

data piątek, 9 Wrzesień, 2011

Pierwszy raz w historii istnienia hali widowiskowej w Turku, wypełniła się ona po brzegi. Wszystko to za sprawą koncertu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Organizatorem koncertu było Turkowskie Towarzystwo Muzyczne a w szczególności koncert w Turku możemy zawdzięczać pomysłodawcy Henrykowi Krancowi.

Okazuje się że Hala Widowiskowo-Sportowa w Turku jest idealnym miejscem, w którym można zorganizować wiele ogromnych przedsięwzięć. po koncertach orkiestry pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, występach znanych wokalistów popowych, kabaretów, big bandów, przyszedł czas na rzecz mało prawdopodobną aczkolwiek możliwą do zrealizowania. W dniu 4 września na specjalnie przygotowanej ogromnej scenie w hali pojawił się zespół Mazowsze. Starania o to był tak znany w Polsce i na świecie zespół mógł przyjechać do Turku trwały blisko dwa lata. Zakończyły się one sukcesem.

 

Zespół zagościł w Turku, dał przepiękny pokaz tańca, śpiewu prezentując przy tym w pełnej krasie stroje odpowiednie do każdego tańca i regionu, z którego dany taniec pochodził. Wysmienity pokaz nagrodzony został gromkimi brawami przez publiczność, która przybyła do hali i wypełniła ją szczelenie. W ten sposób także mieszakńcy, nie tylko Turku, dali wyraz temu, że takie koncerty i pokazy powinny w Turku być organizowane częściej.

 

 

« wróć do aktualności

Pozostałe aktualności: